Kızlık Zarı Dikimi Konya

Kızlık Zarı Dikimi Konya
Dünya üzerinde birçok toplumda “kızlık zarı”, bekâretin sembolü olarak görülmektedir. Bu nedenle, “kızlık zarı” konusu, her kadın için oldukça hassas bir konudur. Kızlık zarının yırtılmasından yâda diğer tabirle” bozulmasından” sonra “kızlık zarının” yeniden kanaması için kızlık zarı dikimi operasyonu, kişinin isteğine bağlı olarak yapılır. Op. Dr. Öznur Dündar Akın tarafından yapılan kızlık zarı dikimi işlemi ile ilgili birçok bilginin yer aldığı bu içerikte; İstanbul kızlık zarı dikimi fiyatları ile ilgili bilgilere de ulaşabileceksiniz.

Kızlık Zarı Nedir? Kızlık Zarı Kanaması Nasıl Olur?
Vajenin 1 ila 2 santim iç kısmında yer alan kızlık zarı, farklı yapılarda ve şekillerde olabilir. Rahmi dış etkenlerden koruma görevi olan kızlık zarı, vajen girişini kapatmaz. Kızlık zarıyla ilgili problemlerin çoğu da vajen girişinin ne kadar darlaştığı ile ilgilidir. Zira, kızlık zarı vajeni çok daraltmışsa çok kanama ile karşılaşılırken, vajeni daraltmıyorsa “esnek kızlık” zarı faktörü nedeniyle kanama ile karşılaşılmayabilir. İmperfore ise “tamamen kapalı kızlık zarı” formunu anlatmak için kullanılır. Bu durumda ise “kızlık zarı kanaması” hiçbir şekilde görülmez, kanama için cerrahi müdahale gerekir.

Kızlık Zarı Bozulması (Yırtılması) Nasıl Olur?
Kızlık zarı bozulunca kanar mı, kızlık zarı bozulunca acır mı, kızlık zarı kanaması kaç gün sürer gibi birçok soru ile meşgul olan kadınlar, kızlık zarı bozulmasının nasıl olduğu konusunda yanlış bilgilere ulaşabilirler. Bu da, kızlık zarıyla ilgili yanlış bilgilenme sonucunda “gereksiz korkulara ve endişelere” sebebiyet verebilir.

Kızlık zarının bozulması; vajinanın içerisine sert bir cismin girmesi ile oluşabileceği gibi sert düşmeler sonucunda da oluşabilir. Kızlık zarı kanamasının az yâda çok olması ise kızlık zarının tipine, ilişkinin şiddetine ve stres gibi faktörlere bağlıdır.

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?
Kızlık zarının bozulduğundan yâda zarar gördüğünden endişe edenler, kadın doğum doktorları tarafından yapılacak kızlık zarı muayenesi ile akıllarındaki soruları giderebilirler. Kızlık zarı muayenesi ise kimi zaman sosyolojik, hukuki ve tıbbi nedenlerle de yapılabilmektedir. Adli vaka söz konusu olduğunda da kızlık zarı muayene prosedürü diğer durumlardaki gibi uygulanır. Yani; “sadece“ gözle incelenerek yapılan kızlık zarı muayenesinde hiçbir cihaz yâda alet kullanılmaz.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?
Toplumsal baskı ve “ret edilme” gibi psikolojik gerekçeler sebebiyle kızlık zarı dikimine sıkça başvurulmaktadır. Kızlık zarı tamiri, kızlık zarı onarımı, kızlık zarı dikimi gibi çeşitli şekillerde adlandırılan Himenoplasti işlemi; iki şekilde yapılır. Kalıcı ve geçici olarak yapılan kızlık zarı dikimi, kişinin isteğine göre yapılır.

Anestezi yöntemine karar verildikten sonra kalıcı yâda geçici kızlık zarı tamiri çeşidi seçilir ve işlem için randevu verilir. Adet bitiminden birkaç gün sonra yapılabilen kızlık zarı dikiminde günün yâda saatin bir önemi yoktur.

Himenoplasti işleminden sonra hemen ilişkiye girilecek ise geçici kızlık zarı önerilirken, seneler sonra dahi kanama isteniyorsa kalıcı kızlık zarı dikimi önerilmektedir. Flep yöntemi ile yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi ise ortalama 30 dakika kadar sürmekte ve seneler sonra dahi “ilişki sırasında” kanama meydana gelmektedir. Ancak, kızlık zarı dikimi sonrasında hemen bir “ilişki” yaşanacak ise geçici kızlık zarı dikimi önerilmektedir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Ortalama Ne Kadar?
İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin diğer şehirlerinde kızlık zarı dikimi fiyatlarında farklılıklar görülmektedir. Bunun temel sebebi ise; kızlık zarının hangi yöntemle dikileceğine, doktora ve elbette hastaneye göre fiyatların değişiklik göstermesidir. Kızlık zarı dikimi ve fiyatlar hakkında bilgi almak istiyorsanız bizleri arayabilir, dilerseniz ön görüşme talebinde bulunabilirsiniz.